در نخستین آیین اشک گل سرخ و همزمان با برگزاری چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب برزک گلاب بَرزک به نام "گلاب عتبات عالیات" ثبت شد. نخستین آیین اشک گل سرخ همراه با چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب برزک ‹‹ نگین سبز کوهستان ایران›› در شهر برزک برگزار شد. در این مراسم یکهزار هفتصد لیتر گلاب ناب بخش برزک به نمایندگی از 1700 شهید شهرستان کاشان و به یاد 155 شهید بخش برزک به عتبات عالیات ‹‹نجف اشرف، کربلا ،و سوریه›› ارسال شد.
۱۳۹۷ شنبه ۲۶ خرداد - تعداد بازدید: 2440 بار

گلاب بَرزک به نام "گلاب عتبات عالیات" ثبت شد.

شهردار برزک گفت: نخستین آیین اشک گل سرخ همراه با چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب برزک ‹‹ نگین سبز کوهستان ایران›› در شهر برزک برگزار شد.

ابوالفضل زارع، شهردار بَرزک در گفت وگو با خبرنگاران از ثبت گلاب برزک به نام گلاب عتبات عالیات خبر داد و اظهارداشت: برگزاری نخستین آئین اشک گل سرخ همراه با چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب در شهر برزک برگزار شد.

شهردار برزک از تولید بیش از  70  درصد گل محمدی منطقه کاشان و 80 درصد گلاب کشور در شهر برزک خبر داد و گفت: بزرگترین بخش تولید گل محمدی شهرستان کاشان در منطقه برزک است.

وی خاطر نشان کرد: مردم شهر برزک مردمی ولایتمدار و دوستدار اهلبیت(ع) هستند که با توجه به ظرفیت تولید گل و گلاب در این منطقه بر آن شدیم تا با مشارکت تولیدکنندگان و همکاری و همیاری ستاد بازسازی عتبات عالیات، گلاب برزک را به نام گلاب عتبات عالیات ثبت نماییم.

زارع گفت در  این مراسم یکهزار هفتصد لیتر گلاب ناب بخش برزک به نمایندگی از 1700 شهید شهرستان کاشان و به یاد 155 شهید بخش برزک به عتبات عالیات ‹‹نجف اشرف، کربلا ،و سوریه›› ارسال شد.

شهردار برزک گفت : به دلیل شرایط آب و هوایی مساعد، بخش برزک بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی را به خود اختصاص داده که با 1150 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی همچنان در منطقه یکه و پیشتاز است.

ایشان مهمترین منبع درآمدی و اقتصادی مردم منطقه برزک را تولید گل و گلاب دانست و با اشاره به اینکه بخش برزک بزرگترین تولید کننده گل محمدی در کاشان و گلاب در ایران است گفت:  نزدیک به 70 درصد مردم منطقه برزک در تولید گل و گلاب فعالیت دارند که از این میزان فعالیت  سالانه بیش از 70 درصد گل محمدی کاشان و  80   در صد گلاب  کشور  در این شهر تولید و روانه بازار می شود.

 شهردار برزک اضافه کرد: بیش از هزار دیگ گلابگیری سنتی و 13 واحد صنعتی مشغول به تولید گل و گلاب و بیش از 60 نوع عرقیات گیاهی هستند  که محصولات تولیدی آنها ضمن تأمین بازارهای داخلی به کشورهای خارجی نیز صادر می شود.

زارع گفت با توجه به برند تولید گل و گلاب و شاتوت برزک متاسفانه این شهر تاکنون به جایگاه واقعی خود نرسیده و تلاش داریم تا در این دوره با معرفی هدفمند پتانسیل های برزک ضمن افزایش توان درامدی شهروندان گردشگران و هموطنان را بیشتر با این منطقه آشنا سازیم.

شهردار برزک افزود خوشبختانه با برگزاری جشنواره های گل و گلاب و شاتوت در این شهر شاهد حضور گردشگران بیشتری در این منطقه هستیم که به طبع آن شاهد رشد و افزایش اقامتگاههای بوم گردی مدرن در این شهر هستیم که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته است.

ایشان در ادامه گفت: بلافاصله بعد از پایان خرداد ماه و پایان فصل گل و گلاب ضمن اینکه کلیه کارگاههای گلابگیری با تولید انواع عرقیات گیاهی به فعالیت خود ادامه می دهند از اواسط  تیرماه این شهر برداشت مرغوبترین شاتوت کشور را آغاز می نماید که این میوه سرخ گون و منحصر به فرد در منطقه، گردشگران زیادی را روانه این شهر می کند.

گفتنی است شهر برزک در 45 کیلومتری جنوب غربی کاشان حد فاصل دو شاهراه حیاطی کشور قرار دارد که از یک طرف به اتوبان کاشان قم و از طرف دیگر به بزرگراه دلیجان اصفهان ختم می شود که با توجه به پتانسیل بالای آب و هوایی این شهر، می تواند مأمن امنی برای گردشگران و مردمان خسته از هیاهوی شهرهای شلوغ به ویژه بافت مرکزی ایران زمین باشد.

ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
شهرداری برزک ارتقاء درجه یافت
شهرداری برزک ارتقاء درجه یافت
دیدار صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برزک با فرمانده انتظامی بخش برزک
دیدار صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برزک با فرمانده انتظامی بخش برزک
تا پايان آبانماه 4كيلومتر از محور كاشان - برزك آماده بهره برداري می شود.
تا پايان آبانماه 4كيلومتر از محور كاشان - برزك آماده بهره برداري می شود.
مشکل اسناد زمین های شهری برزک مرتفع می شود.
مشکل اسناد زمین های شهری برزک مرتفع می شود.
اجرای خط کشی عابر پیاده سطح شهر برزک
اجرای خط کشی عابر پیاده سطح شهر برزک
زنگ بازگشایی مدارس در شهر برزک با حضور مسئولین شهر نواخته شد.
زنگ بازگشایی مدارس در شهر برزک با حضور مسئولین شهر نواخته شد.
راه اندازی اتوماسیون اداری در شهرداری برزک
راه اندازی اتوماسیون اداری در شهرداری برزک
شاه توت؛سلطان میوه‌ها با کاربرد های دارویی / برزک کاشان، قطب تولید شاه توت کشور
شاه توت؛سلطان میوه‌ها با کاربرد های دارویی / برزک کاشان، قطب تولید شاه توت کشور
گلاب بَرزک به نام
گلاب بَرزک به نام "گلاب عتبات عالیات" ثبت شد.
تازه ترین اخبار
شهرداری برزک ارتقاء درجه یافت دیدار صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برزک با فرمانده انتظامی بخش برزک تا پايان آبانماه 4كيلومتر از محور كاشان - برزك آماده بهره برداري می شود. مشکل اسناد زمین های شهری برزک مرتفع می شود. اجرای خط کشی عابر پیاده سطح شهر برزک زنگ بازگشایی مدارس در شهر برزک با حضور مسئولین شهر نواخته شد. راه اندازی اتوماسیون اداری در شهرداری برزک شاه توت؛سلطان میوه‌ها با کاربرد های دارویی / برزک کاشان، قطب تولید شاه توت کشور گلاب بَرزک به نام "گلاب عتبات عالیات" ثبت شد. آیین تودیع و معارفه شهردار برزک برگزار شد / کلید شهر در دستان دکتر ابوالفضل زارع
پربازدیدترین اخبار
شاه توت؛سلطان میوه‌ها با کاربرد های دارویی / برزک کاشان، قطب تولید شاه توت کشور گلاب بَرزک به نام "گلاب عتبات عالیات" ثبت شد. آیین تودیع و معارفه شهردار برزک برگزار شد / کلید شهر در دستان دکتر ابوالفضل زارع تا پايان آبانماه 4كيلومتر از محور كاشان - برزك آماده بهره برداري می شود. دیدار صمیمانه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برزک با فرمانده انتظامی بخش برزک زنگ بازگشایی مدارس در شهر برزک با حضور مسئولین شهر نواخته شد. مشکل اسناد زمین های شهری برزک مرتفع می شود. راه اندازی اتوماسیون اداری در شهرداری برزک اجرای خط کشی عابر پیاده سطح شهر برزک شهرداری برزک ارتقاء درجه یافت
بلوار بعثت - شهرداری برزک - تلفن: 0312353545
کلیه حقوق متعلق به شهرداری برزک می باشد.